TANI
 
 

Yeni Sayfa 1
 
BATEM
Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok.

Ömür Apt. No:55/2

Topağacı Teşvikiye Şişli İST.
Telefon

0212 291 11 56

0212 291 11 57

Faks
0212 234 72 93
GSM
0533 205 73 73

E Posta: batem@batem34.com

 
ÇALIŞAN ANNE-BABALAR İÇİN “GENÇLERDE UYUŞTURUCU VE UYARICI MADDE KULLANIMINI ÖNLEME PROGRAMI

 

Uyuşturucu/uyarıcı maddelerin kullanımı özellikle son 10 yılda önemli bir artış göstermiştir. Madde kullanımı sadece madde kullanan kişiyi değil, aileyi, çevreyi ve toplumun her kesimini etkileyen ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Madde kullanımı yaygınlaşırken, gençlerin maddelerin zararlı olduğunu düşünme oranı düşmektedir.

Gençler; madde kullanımının kişinin hayatına verdiği bedensel, ruhsal, sosyal ve yasal zararlar konusunda daha bilinçli oldukları zaman, bu tür maddelerden uzak durmak için daha kararlı olabilirler.

Bu nedenle madde kullanımının önlenmesinde ailelere çok büyük bir görev düşmektedir. Anne-babaların bu sorumluluk bilinciyle önce bu konuda kendi bilgilerini artırmaları, sonra doğru yaklaşımları çocuklarıyla paylaşmaları, gençlerin tüm hayatını etkileyen, normal gelişmelerini durduran, toplumu her alanda tehdit eden madde kullanım sorunu ve bunun olumsuz sonuçlarından korumaya hizmet edecektir.

 “Benim çocuğum kullanmaz” gibi yaklaşımlar, madde kullanımının önlenmesine yardım etmemektedir. Kendisi kullanmasa dahi çevresinde madde kullanan akranları bulunmaktadır. Oysa anne-babaların doğru iletişim kurması, aile değerlerini çocuklarına öğretmeleri, maddeye karşıtı duruşu geliştirmeleri madde kullanımının önlenmesinde önemli bir yer tutmaktadır.

BATEM, şirketlerde yoğun çalışma temposu içinde, anne-baba-çocuk ilişkilerinin geliştirilmesi ve doğru yaklaşımların benimsenmesini sağlamak, daha bilgili ve donanımlı ebeveynler geliştirmek amacıyla, eğitim seminerleri düzenlemektedir.

Toplumun her kesiminin geleceğimizi tehdit eden uyuşturucu/uyarıcı sorunu konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.