TANI
 
 

Yeni Sayfa 1
 
BATEM
Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok.

Ömür Apt. No:55/2

Topağacı Teşvikiye Şişli İST.
Telefon

0212 291 11 56

0212 291 11 57

Faks
0212 234 72 92
GSM
0533 205 73 73
0552 205 73 73

E Posta: batem@batem34.com

 
TANI KOYMADA İDRARDA MADDE TESTİ
 

Artık ülkemizde de hızlı sonuç veren uyuşturucu madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) testi var. Bu idrar testi, hızlı ve ucuz bir şekilde idrarda uyuşturucu veya uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) olup olmadığını göstermektedir. Hem de bu uyuşturucu uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) testi evde yapılabildiği için gizliliğiniz de korunabilmektedir. Alkol ve uyuşturucu uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) kullanımının tanısı için çeşitli yöntemler BATEM bünyesinde ve anlaşmalı laboratuarlar tarafından verilmektedir*.

Biyolojik testin en büyük yararı, uyuşturucu uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..)'nin kullanılıp kullanılmadığına ilişkin somut veri sunmasıdır. Madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) kullanan bir kişi fiziksel değişikliklerden ve davranışlarından anlaşılması çok güçtür. Halbuki biyolojik uyuşturucu ve uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..)testi büyük oranda kesin bilgi vermektedir. Böylece madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) kullanan kişi ile yakını arasındaki kovalamaca veya “kullandın”, “hayır, kullanmadım” tartışması sona ermektedir. Her iki taraf arasındaki ilişki yeni baştan ve sağlıklı bir şekilde kurulabilmektedir. Karşılıklı bir güven ilişkisinin kurulması temel hedef olmalıdır.

Uyuşturucu ve uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) idrar testi : Uyuşturucu ve uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) ile alkol idrarda tespit edilebilmektedir.

Merkezimize gelerek idrar verebilir ve uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanılıp kullanılmadığını kısa zamanda öğrenebilirsiniz. İsterseniz merkezimize gelip kişi kaydını yaptırdıktan sonra idrar getirebilir ve testi yaptırabilirsiniz. Ancak idrarın en fazla 3 saat içinde verilmiş ve taze olması gereklidir. İdrar numunesinde ecstasy kullanıldıktan sonra en geç 48 saat, esrar 4 gün, kokain 48 saat, LSD 36 saat, eroin 4 gün sonra tespit edilebilmektedir. Alınan uyuşturucu uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) miktarına ve bireysel bazı özelliklere göre tespit edilebilme süresi farklılık gösterebilmektedir.

 

İsterseniz BATEM’den idrarda uyuşturucu ve uyarıcı madde testi tedarik edebilirsiniz. Madde testi evde kolayca uygulanabilir ve sonuçlarını görebilirsiniz. Her bir madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) için ayrı madde testi veya birkaç maddeyi aynı anda değerlendirebilen madde(esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) testi BATEM’den tedarik edebilirsiniz.

Kullanılan uyuşturucu ve uyarıcı maddenin (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) miktarını değerlendirmek de mümkündür. Örneğin bir maddenin (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) ne miktarda kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Veya benzodiazepin grubundan hangi maddenin kullanıldığı miktarı ile beraber HPLC cihazında tespit edilebilir. Bu testlerde sonuç alma daha uzun sürmektedir

* Biyokimyasal uyuşturucu ve uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) testi idrar numunelerinde immunokromatografi metodu ile testi gerçekleştirmektedir.

Linkler

> Bu uyuşturucu uyarıcı madde testi uygulanması ve kullanılmasında dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek için tıklayın...

> Uyuşturucu uyarıcı madde (esrar, eroin, kokain, ecstasy vb..) testi BATEM'den tedarik edilebilir.